Čeřínský výplach

Letos jsme se rozhodli do Čeřína nejet a ejhle, místo nás přijela povodeň. Ještě ve středu večer jsme se Strakou probírali legendární „tábor tří živlů“ a ejhle, ve čtvrtek odpoledne je to tam dole zase vypláchlo. Očití svědci mluví o malém mráčku na obloze, který během chvíle zakryl celou louku. pak však ale překvapivě bez jediné kapky odcestoval kamsi. Bohužel kamsi proti proudu potoka, kde se nad Rožmitálem vypršel.

Když začala hladina stoupat, veteráni začali stěhovat marodku a stany nejblíž vody. Pak hladina sice stagnovala, ba dokonce mírně klesala. Ale to jen proto, že nad táborem voda podemlela dva smrky, které když spadly vytvořiily hráz. Ta samozřejmě nevydržela a přívalová vlna se prohnala ve tři odpoledne táborem.

Tak jako mnozí, vzal jsem si v pátek dovču a pohohl přestěhovat a znovunahodit tábor.Během dne jsme všechno přenesli, postavili Bažinu a znovuvztyčili tábor. Večer v sokolovně v rožmiku byl vydatný, za odměnu se servírovala sýrovo-rumová dieta až skoro do bílého rána.

V sobotu jsme pak převezli děti do nového a tábor jel vesele dál. Příště mám radši přijet na dýl,  vzít celou rodinu a povodeň nechat doma.

 

Napsat komentář