Historická kanalizace pod Letnou

Kousek stranou od Stalinova pomníku se nachází další zajímavé pražské podzemí, šachta do druhého patra kanalisační sítě. Z Letenské pláně projdeme krátkou chodbou a sestoupíme po krásném secesním schodišti o 244 schodů níže. Tak jako u Stalina je tady bohatá sintrová výzdoba, od druhého závinu je každý kousek schodiště doslova obalen. Dominantou je pak obrovský krápník uprostřed. Pamětníci by mohli potvrdit nebo vyvrátit domněnku že to původně byl jen drát, na který se neuvěřitelně rychle proměnil na elegantní stalaktit.
dole je pak vidět klasická stoka vejčitého průřezu s poměrně rychlým proudem. Nemůžeme se shodnout nejen na směru ale i na zdroji. Kapacita nasvědčuje hlavní shybce, ale to mají být dvě metrové trubky, navíc nám ne úplně sedí směr.

5 odpovědí na “Historická kanalizace pod Letnou”

 1. Dobrý den/Ahoj, omlouvám se za případné otravování.Máš bezvadné stránky s naprosto senzačními zážitky. Jsem velký fanoušek podobných dobrodružství a chtěl byh tě poprosit o pomoc. Hrozně moc mě zaujaly tři tvé články: Historická kanalizace pod Letnou(22.9.2010), Obří jeskyně Ostrov/Tisá a Malá Amerika. S velkou prosbou byh chtě chtěl požádat, jestli by si mi mohl nějakým způsobem popsat, nebo poslat jak se na tyto místa dostat. GPS souřadnice, záchytný bod vstupů na mapě cokoliv… Byl byh ti moc vděčný, podobných lidí s takovými zážitky moc neznám… Na oplátku mohu nabídnout: nedávno jsme s kolegy proskoumávaly Opukový důl ve Vehlovicích mohu jen doporučit http://picasaweb.google.com/bartunekdavid/OpukovyDulVehlovice#
  Děkuji moc za vstřícnost
  S pozdravem David

 2. Zdar,
  díky za takovou chválu, vždycky to potěší. Většinu podzemních návštěv zorganizovali kolegové z Klubu českého podzemí (www.ceskepodzemi.net) takže pro montanistické výpravy je nejlepší se obrátit tam.
  Obří jeskyně je schvaná ve skalách u Tisé, my jsme jí v deseti lidech hledali asi čtvrthodinku 🙂 Nejlepší popis místa je zde http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?guid=e495feca-a60e-4d39-8d23-354cda914d9f&log=y&decrypt=

 3. Jo, to by asi melo byt ono, ale prozkoumavat se nam to nechtelo, precijen kdo by lez do proudu sr@cek 😉

 4. Ahoj, mohu tě poprosit o zpětný kontakt na můj email, potřeboval bych se zeptat na pár informací o této lokaci-předem moc díky!

Napsat komentář