Lanovka

Vždycky mě štvalo, když na týmbildinzích někdo vymyslí děsně adrenalinovou lanovou věc. Buď jde o skládání pivních beden do výšky, ale to není úplně ono, tam vás jen lanem jistí. Mnohel větší „vzrůšo“ slibují třeba lanovky. Většinou to ale skončí i superzajištěného desetimetrového skluzu mezi dvěma stromy.

Takže aby to za něco stálo, chce to vyšší strom a delší lano. A v Milovicích, na mém oblíbeném MTcku se podobné aktivity provozují. Takže to byla logická volba. Jen tu výšku jsme nějak přepískli, přecijen 80 metrů je 80 metrů. Vznikla nám tak poměrně zabijácká skluzavka.

Schválně, počítejte se mnou. Výška komína(resp místa úvazu) 80 metrů. Délka napnutého lana cca. 150 metrů. Takže to vychází na klesani 58 stupňů. To je průměrná hodnota, díky proůvěsu lana se to ze začátku podobalo spíš volnému pádu. Nechápal jsem jak to mohli Kryštof s Vojtím tak zpomalit, já byl dole za pět vteřin. Nechám matematikům aby spočetli dopadovou rychlost. Proletěl jsem korunou stromu, hodně chytla kladka o větev, ale i tak to byla šlupka že to kaťata nevydržely. Škoda že už byla tma, za dne by to bylo o chlup lepší.

Jak se ukázalo později, Vojtí to ubrzdil díky mé radě „ … brzdi nohama…“ 🙂

.

Vojtiho bota po dobrždění

2 odpovědi na “Lanovka”

Napsat komentář