Liquere!

Severoitalské letovisko Pietra ligure svádí k záměně se slavným výrokem Antona Špelce, ostrostřelce. A vlastně proč ne, k dovolené v Itálii nějaký ten liquer patří, stejně jako ryby a jiná mořská havěť na sto a jeden způsobů. Ono se také může stát, že si člověk užije spíš tohle než moře, s počasím je to poslední týden v září trochu loterie. Nám se poštěstilo mít pár krásných dnů, kdy i moře bylo teplé. Ale taky dva dny pršelo.

Cíl cesty, tentokráte po vlastní ose, byla Residence Hermiage, apartmánový hotel v ulici Via Torino. Tři vozy, tři rodiny. Cestu nám strejda Google naplánoval na nějakých 1100 km a krásných jedenáct hodin za volantem. Trochu jsem se bál, co takhle dlouhá cesta udělá s panem Františkem, ale dostalo se mi od zkušenějších uklidnění, že to děti dávaj v pohodě.Nakonec byly obě cesty v pohodě.

Počasí bylo takové proměnlivé, ale nakonec jsme stihli všechno. Koupačku v moři i bazénu. Válení na prosluněné pláži i drakiádu v rozbouřených vlnách. Slávky na víně i grilovanou chobotnici. Grappu i lambrusco.

Na druhou stranu balení plného auta, dva dny, tedy spíš dvě noci z týdne na cestách… Příště otestujem letecky olinklůsif. Ať víme.

 

Napsat komentář