Ne-adventní plavba Prahou

Jubilejní, pátý ročník adventní platby Prahu se tentokráte konal zcela mimo Advent. Ale od první plavby uplynulo už deset let a dodržet pravidlo, že každá plavba musí být něčím jinačí je stále těžší. Se vzdáleností moc nehýbeme, start je obligátně v Podolí, z cyklostezky u vody. A tak jsme pohli s časem.

No, ve skutečnosti za to můžou Tomášovy služby přes Vánoce, vracel se domů až sedmadvacátého. Alespoň už přijel do aspoň trochu zimního počasí. I v Praze nasněžilo a teplota pod nulou znovu vyvolala Duch Vánoc.

Na start u mostku se na nás přišli podívat ondatry, jsou pěkně ochočené a zvědavé. Letos jsme jeli v minimalistickém složení pouze dvou mužů, dokonce i Aida vynechala. Ale měla naražená žebra a tak se povalovala hezky doma v teple.

Použec z minulého ročníku, vyrazil jsem v dobře zateplených gumácích, a tak jsme mohli spustit loď i do propustě na Štvanici. Vypadalo to že vody je dost, ale popravdě to bylo jen tak tak, chvílemi jsme se museli i odstrkovat.

Zato nízkou hladinu vody jsme ocenili pod jezem, kde je pod vodou schovaná vystouplá lavice. Je ani ne půl metru pod hladinou, je to dobrý orientační bod jak daleko k bouřícímu tři metry vysokému jezu jste. Snad jen hluk ruší obyvatele papundeklové „vilky“ na protějším břehu. O kus dál, naproti Štvanici bydlící kolonisté mají už dokonce něco jako byty, možná se tam někdy zajdu podívat.

Zakončení jsme letos měli u tržnice. Zhruba v místech, kde bude na jaře 2015 zřízen pravidelný přívoz na štvanický ostrov. Vylít, vypustit, srolovat. Obvyklý rituál.

[Best_Wordpress_Gallery id=“12″ gal_title=“Adventni plavba 2014″]

2 odpovědi na “Ne-adventní plavba Prahou”

  1. Noooo, a to je klidně možný 🙂 Potvora chlupatá, jedna jako druhá.

Napsat komentář