Neopren boys

Po fiasku s moirou na Krakoduhu jsem se rozhodl půjčit si neopren a zjistit, zda se investice vyplatí. Shodou okolností se ke stejnému kroku odhodlal i pan B. Jen s tim rozdílem, že ten s ho rovnou koupil.

První dojmy? Nikdy předtím jsem v takhle dlouhém neoprenu neplaval, takže mě překvapilo, že chvíli trvá, než voda po ponoření proteče skrz. A že pak zas chvíli trvá, než se ta voda ohřeje. Při druhém ponoru jsem tak proto vyzkoušel radu zkušenějších a vytopil si neopren z „vlastních zdrojů“. Moc to nepomohlo.

Tím, že jsem mě půjčen sice starší, ale kdysi závodní model, mohli jsme porovnávat s Béňovým „standard“ modelem. Zpevnění na předloktích mi nepřišlo až tak účinné, jako různá tloušťka materiálu v klíčových místech. Na trupu 5 mm, v podpaždí a podkolenních jamkách 2 – 3. Právě tloušťka a kvalita materiálu v těchto klíčových místech taky určuje cenu. Ty dražší, ale kvalitnější modely jsou opravdu „second skin“ a při plavání se neodchlipují od těla.

Letos už to asi nedám, ale pro rok 2015 je neopren jasná volba. Prodlouží plavací sezonu o dva až čtři měsíce. A při trvanlivosti neoprenu 10 let, je to docela dobrá investice.

Použité neopreny:

Napsat komentář