Plzeňské teplo

Byl to nejhromadálnější z hromadálů legálů. Svaz českých komínářů, konkrétně plzeňská divize se dohodl s Plzeňskou teplárenskou. Dohoda to byla oboustranná, dostali jsme povolení k výstupu, jen když vezmeme šéfa představenstva s sebou nahoru. No proč ne. Ale protože jde o Romana Jurečka, dostal legál nový rozměr. Tím je Česká televize, která o výstupu přijela natočit reportáž.

Počasí bylo vynikající, slunečno, mírný vlahý větík, co více si přát. Takže po autogramiádě na listinu zúčastněných jsme se shromáždili pod komínem a vyrazili souběžně po obou bilighorzích nahoru. Polední pohled z výšin byl naprosto uchvacující.

Po sestupu nás čekalo velké překvapení – pozvání na malé občerstvení do nové závodní kantýny. Dokonce jsme jí viděli dřív než řádní zaměstnanci. Takovýhle servis nemívají komínáři často. V druhé třetině dorazivších se objevil evidentně vyčerpaný, ale šťastný Jurečko. Takže jsme mu podle pravidel přišli všichni pogratulovat k výstupu, bylo nás skoro padesát, tak ho pěkně bolela ruka.

No a na reportáž ČT se můžete podívat TADY .

Jedna odpověď na “Plzeňské teplo”

  1. Titulni fotka zachycuje dmychadlo, tedy vrchol kominu a tyce zebriku. To co je na nich je jakasi „namraza“ z vyhukovaneho sajrajtu.

Napsat komentář