Podzimní Jevany

Jevany jsou nejen místem kde se rojí společenská smetánka (a na ní parazitující zbohatlictvo) ale i místem s krásnou přírodou. Nejen řada parků a rybníků, ale hlavně Voděradské bučiny jsou za rohem. A jak název napovídá, bučiny jsou lesy plné buků a tak se dal očekávat podzimní ohňostroj barev.

Buky, duby a všelijaké listové stromstvo nezklamalo, skutečně hrály všema barvama. Zdatně jim sekundovali smrčky s borovicema a do toho se jako blesk míhala Aida za kulatým nesmyslem na špagátu. Díky svojí barvě splývala v listí skoro dokonale

Co mě zarazilo, bylo schéma depozice prvků sloučenin síry na jedné z informačních tabulí. Celé okolí je totiž pokusným lesem, a díky tomu má tu pestrou skladbu dřevin. Malý potůček vinoucí se lesem zase slouží jako monitorovací prvek stavu životního prostředí. Ale zpět k té depozici neboli ukládání. Tabule popisuje (asi kladný) vliv stromů v krajině, kdy fungují jako zachytávače polétavého sajrajtu. Jen mi nějak nesedí ty počty, viz následující fotka .

Schema depozice síry

Možní to jen špatně interperetuju, ale když z nebe na strom spadne 7 kilo na hektar a rok, tak jaktože ze stromu spadne 24 kilo na hektar a rok. Budu rád, když mi to někdo osvětlíte, klidně v komentářích.

 

2 odpovědi na “Podzimní Jevany”

  1. Ve stromech se tvori sira, ve smrku podstatne vic nez v buku, to je prece jasne

Napsat komentář