Policejní Muzeum

Neboli Muzeum Policie ČR sídlí v Praze na Karlově, což ne mnoho pražáků ví kde je, a ještě míň jich tam bylo. Když ale zmíním, že je to hned na začátku Nuseláku, vzpomenou si na něcojakokostelík po pravé straně. Ano v tomhle krásnym duchovnim prostorru sídlí muzeum bezpečnostních složek. Dochází tak z zajímavým úkazům, kdy nad uniformami Veřejné bezpečnosti je štukovaná a ručně malovaná nebeská klenba z 15. století. Díky státnímu zájmu je vstupné velmi příjemné, celých 30Kč a na prohlídku si rezervujte aspoň dve hodiny, což se nám nepovedlo.

Protože Petra vyhnala žena učící se na zkoušky s dcerou ven, vstupovali jsme do areálu jako dokonalý páreček. Já tlačil kočár a Petrovi v náručí spokojeně žbrblala Kristýna. Při samotné prohlídce se však chovala způsobně a docela jí to bavilo, třeba ten pultík dispečera pultu centrální ochrany. To je ten normální stůl se spoustou páček, pod kterýma je napsáno třeba „Lékárna Vinohradská“ nebo „Potraviny Jugoslávská“. Samozřejmostí je velký budík a telefon která má číselník a sluchátko úplně jinde.
Úplně jinde je taky podle mě expozice s nepřesvědčivým ale o to tendenčnějším heslem Drogy ne!! . Šlo o místnůstku s UV světlem a psychadelickejma vočima a lebkama. Zajímavý, ale ve mě to spíš vyvolalo pocit vyzkoušet jaký je to teda dovopravdy.
Nejlepší je stejně léty prověřená jednoduchá atrakce, kdy koukáte do zrcadla a pod stolečkem malujete tužkou čáru do vyznačené dráhy, aniž by se tužka dostala mimo. Zní to lehce, ale jde to těžce.
Ale to už nám čas utek a Kiki byla zralá na polední spánek, takže nerudná 🙂 a tím pádem celá expozice věnovaná současným kriminálním případům zůstala na příště. Ve fotogalerii najdete ochutnávku případu, kdy obchodní dům Kotva měl skončit v plamenech.

Napsat komentář