Šestá nemoc

Jak to tak děti umí, roznemůžou se obvykle před dovolenou. To se povedlo i u nás. Ale bylo to takové tajemné, nejasné. Nevěděli jsme co špuntovi  je, nakonec jsme se dohodli, že to byla šestá nemoc. Stejně jako pátá nemoc jsou příznakytak jasně specifikovatelné, že by je neidentifikoval ani Dr. House (poznámka pro Béňu: pozor, ironie). Jak jsme tedy dospěli k tomu že to byla šestka a co s tím?

 

Podle Internetu (stejného Internetu se kterým se radí paní poslankyně Nytrová – viz zde) patří mezi příznaky šestky vysoká horečka (39°C a více). Přitom ale na dítěti nepozorujete žádné příznaky, běhá skáče, že jivý jak obvykle.

 

Horečka v následujících pár dnech oscilovala, vždycky ráno a dopoledne 37°C  a pak odpoledne a večer 39°C.  Čtvrtý den se mu na břichu a  hrudníku udělaly, no puchýře bych tomu neříkal. Kdybych nevěděl, že mám něco čekat, tak to asi přehlídnu. Byly míň nápadný, než když se požaháte o kopřivy.

A to je podle doktorek klíčový bod nemoci. Jakmile se  infekce „vysype“, už není infekční a můžete hurá mezi ostatní děti.

 

 

Napsat komentář