Silvestrovská kanonáda

Letošní Silvestr byl pyrotechnicky docela vydařený. Sice chyběl Kečup a jeho rozstřelování jablek petardami, ale zas tu byl ohňostrůjce a mistr palby Fíla.

Takže napřed, když sklouzla odpalovací plošina neboli lahev od vína, se nám povedlo odpálit světlici s plochou dráhou letu k Radům. Proletěla smrkovým plotem a rozprskla se někde u nich na zahradě. Vrcholným kouskem bylo odpálení baterie světlic vzhůru nohama. Mršky se ale nedaly a po chvilce létání všude možně se baterie otočila, aby jedna, poslední vítězná světlice vzlétla k nebesům.

Ale popořadě.Letošní loučení s rokem bylo opět bezesněžné. Malý pokus s výletem za sněhem na Klínovec (ze kterého je jen jedna fotka) vedl akorát k mé frustraci a ztrátě čepice. Proto jsem se rozhodl neriskovat, a všechny další aktivity byly pěšího charakteru. To se týká výletu na Bochov, kdy jsme se rozdělili na tři skupiny. První skupina, pro zjednodušení ji říkejme skupina C vyrazila s předstihem. Vedl je Plívouš a brali to co nejrovnější cestou. Necestou, podle zpráv. Druhá skupina, opět pro zjednodušení ji říkejme Áčko, vyrazila tak akorát a optimální cestou. Je pravda že občas jsem si říkal že ta cesta by tu měla, nebo naopak neměla být, ale to nic nemění na faktu že to byla bezesporu nejlepší trasa. Objeven byl lesní kůň, ochutnán železitý pramen a na místo srazu jsme dorazili včas. Třetí, motorizovaná skupina B byla zatížena kočárky a tak dorazili až na výlez ke zřícenině. Společné foto pak završilo tuto vskutku epochální hromadovýpravu.

První den roku 2013 byl pak ve znamení čočky, odpalování nevybuchlé munice a zdravotní procházky. Snad to vydrží.

 

Napsat komentář