Stalinův pomník

Všichni pražáci zají místo kde stála  tzv. „fronta na maso“ tedy stalinův památník. Ne všichni ale znají prostor pod ním. Pamětníci prostor o velikosti fotbalového hřiště možná navšívili v euforické době Rádia 1 nebo koncertů na začátku devadesátých let. To je ale minulostí a najít vstup nebylo jen tak.

První pokus se uskutečnil ve čtvtek večer. Protože dle  sms sraz byl buď u právnické fakulty nebo o pět minut později u pantatníku l Plívouš na Vítkově. Naštěstí se vše  vysvětlilo a bleskově vyrazil za námi. Nemusel zas tak spěchat, protože jsme stejně vchod nenašli. Jednak jsme nevěděli kde přesvě je a zadruhé bylo všechno pod sněhem. Takže z toho  nakonec byla jen rozklepaná fotka  zasněženého Starého města.

Nedalo mi to spát a tak  jsem v pátek pomocí fotek znova určil místo a v sobotu se vydal na rychlo průzkum.  Na první fotce je vidět pod sněhem dokonale přikrytý vchod.  Odhrábl jsem sníh, zvednul poklopa  hurá do podzemí. Po chvíli pobíhání v chodbách  jsem stanul v sálu pod metronomem. Ještě mrknout do místnůstky odkud asi vysílalo radio a rychle ven. Už se teším až sem dotáhnu ostatní.

Napsat komentář