Štola Barbora, Hředle

Tohle krátké, ale moc roztomilé dílko jsem měl v hledáčku dlouho, připomínalo se mi pokaždé když jsem jel po D5ce směr Plzeň. Přestože leží co by kamenem z dálnice dohodil, dostat se k ní vyžaduje sjet mnohem dříve, ve Zdicích a pak přes Hředle sjet na malou asfaltku vedoucí podél dálnice. Pak už je to přes pole kousek.

Nám na to krásně svítil měsíc, takže jsme to zvládli bez čelovek. To že je prosinec se dalo poznat podle té tmy, v létě by ještě hřálo slunce. Jinak to bahno bylo vyloženě jarní a bylo ho dost.

Systém samotný má krom vstupní štoly ještě tři ukloněné komíny, jeden je zasypaný a všechny tři jsou zakryté betonovými panely. Asi to má smysl, i když nevím. Odpadky sem přes pole nikdo vláčet nebude, možná že jako ochrana proti pádu zvěře dobrý. Ale zrovna Barbora ve Hředlích je příklad díla, které je nesmyslně „zabezpečováno“, tedy represe místo prevence.

Nebýt nešťastného mlžení objektivu, bylo by fotek víc. Snad příště.

3 odpovědi na “Štola Barbora, Hředle”

  1. Jeste jsem zapomel zminit mys, kterou Aida pronasledovala nekolik minut sem a tam 🙂

  2. Barbora? Hředle? Odkud máte tuhle informaci o pojmenování? Předpokládám, že to je to dílo na Hředlema uzamčené na imbus. Měl by to být průzkum na jíly, jméno doposud neznámé. Máte bližší informace? Předem děkuji za jakoukoli reakci. Karel Kestner

  3. Zdravím. Pojmenování mám od kolegů z Českého podzemí. Nepátral jsme po něm, takže možné je obojí.

Napsat komentář