Za ledem na Lipno

Napřed nebyla žádná zima, pak byla zas příšerná zima, a teď konečně bylo fajn. Možná že až zas moc. Rozhodli jsme se tedy využít poslední příležitost k bruslení na přírodním kluzišti. Volba padla na vyzkoušené Lipno.

Původně to měl být rodinný výlet, na poslední chvíli ale Petr volal informaci od Boďy, že Miki & Kiki přerušili období zdraví a vrátili se do stavu nemocných. No přiznám se byl jsem naštvanej, těšil jsme se že je konečně vytáhnem ven, ale neva, příště.

Cesta proběhla standardně, na jih se jezdí dlouho, tentokrát ještě déle kvůli bouračce v tom pitomým esíčku před Olbramovicema. Snad to ten v Golfu zvládnul, auto bylo dost pocuchaný.

Na Lipno jsme dorazili až po jedenáctý v noci. Volal jsem ještě odpoledne naslepo, jestli mají volno, odmítli mě ve třech čtyřech pensionech a původně zamýšlený apartmán v Adleru byl pro dva moc velký luxus. Jen v pensionu Šumava v Horní Plané mi řekli že mají volno. Byla to náhodně vybraná ikonka na mapy.cz a ejhle, vyklubal se z toho objekt, kde jsme před dvěma roky obědvali a slibovali že se jednou vrátíme a přespíme. No vida, cesty osudu.

Když jsem se chlapíka co nás ubytovával ptal na možnost půjčení bruslí, jen se pousmál. Proč – ráno jsem to zjistil. Led měl sice deklarovaných 30 cm toušťky, ale stálo na něm dalších deset čísel vody. Navíc čas od času díra. Takže nic, z bruslení sešlo (o sněhu nemluvě, ten nebyl žádný).

Náhradním programem se tak stal výlet do Lince, zpestřený objížďkou po vedlejší silnici, kam nás nepochopitelně odvedla navigace od Google. Asi chytla Nokiavirus, ještě že nehlásí „ostře doleva“ na dálnici. Každopádně takhle v zimě neudržovaná, ledem pokrytá silnička čtvrté třídy byla moc fajn. Zas se potvrdilo že nebezpečí číha tam kde ho nečekáte, takže jízda smykem po ledové skluzavce dopadla bez ztráty kytičky a na krásném rovném úseku se se mnou utrhla krajnice a já zahučel do hlubočáku, navíc mokrýho a těžkýho. Obratně jsem začal máchat lopatou že nás vykopu, legraci mi zkazili místňáci v džípu co nás vyvlekli na laně. Sice na dvakrát, sníh byl mrcha fakt těžkej a držel jak lepidlo, ale za deset minut jsme byli venku a pokračovali dál.

A to bylo asi tak všechno zajímavý co nás potkalo. Jinak bylo krásně, sluníčko svítilo. Ubytování je moc fajn, čisté a upravené pokoje, kuchyně dobr, personál pohodový.

Napsat komentář