Archiv 2005

Silvestrovská „jízda“

Silvest u Miguela na chalupě probihal dle standardniho scenáře. Všichni se ožrali jako prasata už třicátého, takže vstávali na silvestra po poledni. Vstávajíc kolem osmé jsem se samozřejmě nudil, a tak jsem vyrazil na malou vyjížďku.Na fotkách vidíte, co se muselo zorganizovat, aby chom napravili ono příslovečné sjetí ze správné cesty. To se mi podařilo při projížďce lesem. V jeden moment jsem před sjezdem pozdě zastavil, zpátky už to nešlo, leda dolu. Napřed to šlo, ale nakonec jsem skončil v něčem co místo cesty připomínalo koryto potoka. Po dvou hodinách snažení jsem zamkl auto a hodinku se vracel sněhem pro vyprošťováky. Nakonec všechno dobře dopadlo.

 

Milovice podruhé

Jelikož napadlo ještě více pořádného sněku, vydal jsem se opět do Milovic na letiště. Tentokrát s Pedrem, který ještě v autě s náhonem, na zadek neseděl, což mimo jiné pocítil i levý zadní blatník při slalomu mezi sloupy. Jinak díky více než patnácti číslům sněhu na letišťní ploše nehrozila letadla, zato drifty byly s efektní sněhovou závějí. Video z toho najdetev sekci videogalerie.

 

Milovice poprvé

Konečně napadl první pořádný sníh. Teda alespoň i v okolí Prahy. S Kubátorem jsem vyrazil žigem do Milovic. Fotek je tentokráte pomálu ale tohle video natočené v okolí božídarského letiště stojí zato ! Protože je to docela velký soubor, tak to a chce to rychlou a pevnou lajnu na stažení. Pokud se připojujete přes domáci vytáčený připojení, připravte se tak na hodinku čekání.

 

Hubert v Pecínově

Přestože, anebo právě protože jde celý areál Pecínova čtrnáctého do dražby byla účast mimořádná. Kolem pětatřiceti koní, tři loty. Protože nezáleží jen na rychlosti koně, koordinaci s jezdcem, ale i na štěstí, může se stát že favorité vyhoří. A tak JARV vyhrál a ulovil liščí ocas.

 

Teambuilding na Gran Canaria

Malokterý zaměstnavatel vás vezme za odměnu na Kanáry. Gran Canaria je ostrov splněných přání – celodenní sólo výlet do hor na skůtru (cca 200km) druhý den Jeepem, ktery jsme po celodenim vyletu po cilnici vzali na noční vyjížďku mimo. Dostal pěkně zabrat (prořízli jsme i terénní pneumatiku), v takovém terénu se dalo s obtížemi chodit, natož jezdit. Zkrátka adrenalin jako prase, stejně jako vodní skůtry další den. K tomu 22″ teplé moře a slunečno…..
.

 

Atlas párty

Atlas párty byla trochu mimo díky počasí, zima jak v psírně. Na druhou stranu tradiční půlnoční překvapení stálo opět zato. Po loňské historické tramvaji mě tentokrát domu dovezl parník. A na parníku bylo veselo, a to díky Kubátorovi,co vystupoval za jízdy ve zdymadle před prací. Ještě nikdy jsem nezahulil na nočním parníku a má to své kouzlo.

 

Amateur offroad

Původně to měla být jen akční fotka z podhledu. Takže jsem si v klídku najel na mez, ale ruční brzda nefungovala jak měla a tak mi nezbylo než sjet asi pulmetrový zub mezi polema. Naštěstí je žígo opravdový offrad… 🙂 A tak událost připomíná jen rejha po vejfuku a zadním nárazníku v trávě.

 

Dovolená u Černobylu

Po dlouhé době opět výlet mimo republiku. Tentokráte na východ. Co jsme viděli? Kyjev, Karpaty, Lvov. A co jsme neviděli – právě ten zmiňovaný komplex bývalé elektrárny. Proč? To se dovíte v samostatném cestopise.


Návštěva reaktoru XXIX.VII.
 
Tak konecne se podarilo zorganizovat navstevu UJV, dokonce za provozu,což nakonec paradoxně bylo možná na škodu, protože jsme nemohli vlézt dovnitř reaktoru. Na druhou stranu jsme viděli snad zkaždé zákoutí včetně velínu a mokrého skladu, kde krásně zářilo palivo. Celou dobu byla radiace na nule, a tak jedinou zábavu obstaral M. kdyz osahal nářadí označene cedulkou „zamořeno“. A protože se tam nesmi fotit, tak galerie neni….

Peťuliny narozky XXIII.VI.
 
Rok se s rokem sešel a tak jsme opět slavili Peťuliny narozky, tentokráte v koňském duchu. Takže jsme se sešli na jízdárně El-pasa, koně Verona a Joe cupitali (víceméně) s (skoro) každým pár koleček. Trachtace natolik vydařená, že jsme skoro zapoměli zvěčnít i oslavenkyni…

BA3 2103 je doma IX.VI.
 
Přes personální komplikace se zda, že realizace spanilé jízdy na východ dostává jasnější obrysy. A tím je myšlen vůz zahraniční výroby BA3 2103, neboli Lada žiguli. Motoricky je naprosto v pořádku, koroze odpovídá stáří vozu. Problémem může být mírná neudržovanost, no uvidíme. Po prvním stu testovacích km však mohu vyjádřit s vozen, jenž je starší než já naprostou spokojenost.

iDnes Paitball IX.VI.
 
iDnes pár obchodníh partnerů na paitball do Točné, kousek od Zbraslavi. Tentokráte jsem se už tak nebál jako minule, projevilo se to i na spotřebě munice při výpadech, včetně partyzánské epizody, kdy jsem chvili lesem pobihal bez nabojů než mi řekli že už se nehraje.. Pro zvídavé – jsem celkem na dvou fotografiích, a myslím že zcela jasně identifikovatelný.

Volný pád I.VI.
 
Ve středu prvního června slavnostně jsem poprvé v životě vlezl do letadla, abych z něj v zápětí, respektive ve čtyřech kilometrech nad zemí vyskočil. S padákem. V tandemu jsme svištěli minutu volně, projeli mrakem, no sila. Pak jsme si dali výlet do oblakk ještě jednou, jako neskákající cestující. A na závěr jsem riskl akrobatický let. A díky shodě náhod letadlo pilotoval chlapik, co nam líta nad chalupou. A taky protože jsem letěl jako posledni, tak mi dal co proto, ale krutě. Ale vydržel jsem, jen zdrava barva se nekam ztratila.

60. výročí konce války IX.V.
 
Bylo toho naplánováno docela dost. nakonec jsme s Beňou a Evou stihli přehlídku na Letné. Stalo to za to, byť jme docela vymrzli. Odpoledne jsem se jel ještě podívat na Barikádu 2005 v Braníku. Přijel jsem poměrně pozdě, bylo tam strašně moc lidí,a tak jsem stál daleko a vychutnaval staccato snad všech možných ráží. No a večer ještě nádhernej ohňostroj.
Stačí klik a otevře se galerie
Výlet na Sněžku XXX.IV.
 
Původví termín byl sice začátek listopadu, ale konec dubna taky sliboval zážitky. Páteční noční pochod z Pece směrem na Rozcestí, noční dobrodružné bloudění při kterém se vybila jedna ze dvou baterek, hledání místa na stan, spaní na sněhu, výšlap na Sněžku nádherná jarní panoramata. Toho všeho se nám dostalo. Jen ta místy pres metr silná vrstva sněhu nemusela být uplně mokrá, po pár hodinách jsme měli boty durch. Takže jsme je pak par hodin sušili na slunicku, polehavali a okukovali polaky, kteří převažovali v poměru 10:1 nad našinci. V šest večer jsme sklouzli lanovkou do Pece a tradá dom. Všude hořely čarodejnice a nam hořely ksichty, protože jsme se nenamazali.
Stačí klik a otevře se galerie
Máme doma koně XXIV.V.
 
Od první jízdy v Hrádku bylo jasné že zanedlouho budeme mít jednoho doma. Původně to vypadalo na Islanda, ale přecijen je to už starší pán a na delší skokovou kariéru už není. Proto jsme sjezdili polovinu republiky a vybírali. Zde jsou fotky grošáka Tarlanda, co padnul do oka JARV a několika neůspěšných kandidátů. Všechny je však zastínil „valášek“ Mistral a to nejen tím že měří 180 cm v kohoutku ale navíc je to ani ne čtyřletý isabelák. Díky společnému převozu na El Paso jsou oba jak bratři, takře je občas tíha vyfotit je zvlášť.
Stačí klik a otevře se galerie„Kulečníkový“ víkend na El-Pasu ?.III.
Celé to začlo na militárku ve středu, kde jsme dohodli víkendový kulečník.Teprve třetí herna byla v pátek otevřená takže jsme se dom dostali až brzo ráno. V sobotu jsme začali o něco dřív, ale stejně jsem skončili nad ránem. Neděle začala proklatě ráno, ale příjemným „venčením“ koní. A pak jízdárna a jízdárna….
Stačí klik a otevře se galerie
Týden v Ludvíkově XX.III.
 
Po dlouhé době jsme nebydleli u Gorniaka, ale jinde. Počet lidu neustále kolísal, takže vlastně neexistuje fotka, na ktere jsme uplně všichni. O zážitky nebyla nouze, stavba iglů, lyžování ve vánici i na tajícím sněhu, výlet do lázní Jeseník a na Zlatý chlum. Vrcholem byla proražená pneumatika u Renolta a skorovypáčené dveře u Volva. Za první může havarijní stav silnic za to druhé asi mantáci zloději. Zajímavým zjištěním bylo také jak malá je Karlova studánka . Do té jsme se podivali ve dne a tak dlouho planovali večení focení ledopádu, až z něj neni jediná fotka 🙁 Alespoň máme zachcené pštrosy pana domácího.
Stačí klik a otevře se galerie
Kavalérie v akci I.III.
 
Po dlouhé době, tedy asi po pěti vyjížďkách prináším konečne fotky koníků. A protože jsem fotil tak nejsem skoro na žádné fotce. Ty poslední dvě jsou „skrýnšoty“ z videa na jízdárně.

Stačí klik a otevře se článek z Mladé fronty DNES, ze dne po  požáru, příloha Praha.
El-Paso XII.II.
 

12.2.  Uplynulý víkend byl poznamenán požárem ranče El-Paso ve Svojeticích u Prahy. O to osobnější, že hořel zrovna v době, když jsme tam byli na vyjížďce. Celkem sedm hasičských jednotek s tím bojovalo
do noci. Hasit jsme nemohli, alespoň jsme tedy tišili nervozní koníky. Přes zničené stáje , včetně osobních věcí trenérů, věřím že se ranč rychle postaví na nohy.

Stačí klik a otevře se galerie
Štrasburk XIV.I.
 
Jakmile od JARV přišla nabídka jet na otočku do Štrasburku, nevahali jsme. Teda trochu jo, protože záludné nachlazení nás na poslední chvíli skolilo. Nicméně jsem zvolil
variantu neustálého chrchlání, hlavně že vejlet. Stalo to zato (zabloudili jsme, nevytopili nam pokoj, celý víkend byla mlha a vlezavo) Notre Damme je vcelku zajímavá stavba, ale náš Vít je lepši.
Evropský parlament jsme viděli akorat zdálky a v noci, ale stejně neni o co stat, zato staré město uchvátí snad každého.

Le Mans Houser 2005 VII.VIII
 
Již po třetí pořádal Houser závody motokár v Kart Centru . Po našláplém začátku jsme ve třetím kole uvařili motor, což nás odsunulo na poslední pozici. Ani tu jsme však neudrželi díky Universam MCCann, kterí ulomili kolo, zlomili trysku karburároru a ohnuli poloosu. Takže Cenu útěchy nám vyfoukli před nosem.

Přesun do nových stájí ..
 
Jelikoz nekompetentnost a ignoranství majitelky ranče El-Paso přesáhlo únosnou mez, rozhodli jsme se o přesunutí koní jinam. Je to trochu dál, ale stálo to za to. Jde o vesnici Pecínov, co má jedno číslo popisné a to přímo hotel a stáje. Nějake lepší fotky přijdou časem, teď jen něco málo Misika užívajícího si konečně pohodlnýho boxu a velkejch pastvin, a pár fotek hotelu po dešti.

Orange Flame XVIV.VI.
 
Tak jsem se o vikendu nechal ukecat a vzpoměl si na dětství a hru na vojáky. Jako válečný fotograf jsem se zúčastnil fiktivního potlačování revoluce na Ukrajině (voj. prostor Milovice). Trefili mě jen jednou, naštěstí do hlavy. Bylo strašný horko a já byl komplet v maskáčích, s přilbou na kebuli a plížením a přískoky postupoval vpřed. Po hodině hledání nepřítele, půlhodině ležení jak široký tak dlouhý pod palbou mě to ale přestalo nějak bavit a označil jsem se jako mrtvola a šel se vyvětrat na mrtvoliště…

Křest Fénixe XVIII.VI.
 

Po dlouhé době povstal Fénix z popela, resp garáže. Protože na Slapech ten den foukalo zcela vyjímečně, byl pokřtěn jak na vlnách tak i na souši. Pro uplnost jde o palchetnici Finn, olympijská třída, jeden až čtyřmístná.


Noční nábřeží III.VI.
 
Rozzářené nábřeží a osvícený Hrad slibovaly bohaté fotografické zážitky. Chtělo to jen stativ a pekelnou trpělivost, protože i obyčejná tramvaj dokáže roztřást stativ tak, že je fotka naprd. K tomu se ještě přidalo masívní čištění ulic, veselí turisté, prostě velkoměstský mazec

Stará čistírna v Bubenči XXX.V.
 
Navštívit starou kanalisační čistírnu jsem chtěl již od dvanácti. Takových jako já si moc není. Byli jsme s Petrem V. jediní kdo v půl jedenacté v neděli chtěl sestoupit do podzemí. Na druhou stranu se nám tak dva pruvodci mohli alespoň věnovat. Takže jsme viděli vsechno, od hovnovodu, přes česla a lapač písku až k stojovně a kotelně. V září na víkend fungují takže jsme tam nebyli naposled. Navíc se tam čas od času pořádají i techno a jiné party, takže možná i dřív
Ludvik
Ludvik XXVI.V.
 

 

Včera nás opustil milovaný Ludvik. Po téměř třech letech bohatého života zemřel v klidu ve spánku.

Galerie bude k dispozici odpoledne
Něco málo panoramat V.V.
 

Díky Petrovu Canonu a jeho Stitch panorama programu Vám rafan.net přináší něco málo panoramatických fotek z Krkonoš. Protože jich je vážně málo časem přibudou i další, co nemají s Krkonošema co dělat.

Galerie bude k dispozici odpoledne
Béňa a Eva na Veroně
I.V.

 

Pro Evu premiéra – v jednom dni stihla poprvé sahnout na koně, dát mu dobrůtku (a kupodivu ruka zůstala celá) a ještě ke všemu na něm i seděla. Ba co víc, chvíli ho i ovládala. Pak se sice Verona rozhodla jít sama domů, ale to jsme ji rozmluvili. Michal rajtoval jak tatíček Masaryk, k němu se v podstatě nedá co dodat.

Stačí klik a otevře se galerie
Jízdárna, ještě na školních koních ?.IV.
 
Protože se kvapem přiblížil čas změn, co se koňských hřbetů týče, tak tentokrát najdete pár fotek z jízdárny na školních koních. Abych byl přesný – Island (ta velká šedivá lochneska) , Joe (dusající tank s krásnou hřívou), Tomy (mrňous ryzák) a Nebraska, což vlastne není školní kůň, ale je to kapitola sama pro sebe.
Stačí klik a otevře se galerie
Pochod na Dlouhé stráně XVIII.III.
 
Jedním z cílů od samotných počátků ježdějí byla elektrárna Dlouhé stráně . Po důkladné poradě s mapou jsem naplánoval trasu počítající cca. 15 km. V Praze jsme zapůjčili sněžnice ( ABC Sport a Namche ) , počasí nám přálo, až na mokrý a těžký sníh, co na rozdíl od prašanu váží snad tunu. Původne mel jit i MB ale zlákalo ho lyžování. Jinak super vejlet, včetně Miguelovy eskapády, kdy mu z vrcholu DS uletěly rukavice a musel pro ně dolů pod kopec. Zajímavou epizodkou je Františkova myslivna a lovecká chata Hubertka (v odkazech ještě obklopené lesy, dnes je tam prd), v zimě uplně odříznuté od světa. Zabedněné, ale je tam přístřešek a trochu dřeva, v nouzi dobrá věc na přespání.
Stačí klik a otevře se galerie
Výlet na „zamrzlé“Slapy ?.II.
 
Jelikož byl v posledních dnech docela mráz, uvital jsem nápad Michala a Evy jet se podívat na ledem pokryte Slapy, že si zabruslime. Naštěstí jsme brusle nesehnali. Jak led praskal tak vydával kosmické zvuky, vůbec nebyl souvislý a nakonec jsem byl jediny, kdo na něj vlezl. Stejně jako na stožár u přečerpávací nádrže.
Stačí klik a otevře se galerie
FC Bohemians
 
Slavný klub přišel o profesionální licenci, bez níž ve druhé lize pokračovat nemůže. De facto to znamena uplny zanik klubu a osiření Ďolíčku. Smutná zpráva.
Stačí klik a otevře se galerie
Jeseniky VIII.II.
 
Nakonec se prodložený víkend v Ludvíkově squěle vydařil. Skoro Alpske počásko, sněhu tři prd*le, výlet přes hřeben a lesem na sněžnicích….Snad jen utržené vázání na sněžnici a pár
telefonátů z práce dokázaly pokazit vynikající dovolenou.
Stačí klik a otevře se galerie
Petrohrad X.III.
 

Diky M. se podařilo doplnit předposlední kapitolu o našem putování po Rusku. O cestě na Bajkal a zpět a teď i o našich lapáliích v Petrohradu si přečtete
zde

Stačí klik a otevře se galerie
Skalice XVIII.II.
 
Pár fotek Brukyho z odpolední procházky na Kopec. Díky zpožděnému nálezu prskavek se ještě jednou radujme z silvestrovské pyrománie.


2004


2003

Napsat komentář